Active Beauty
Domáci píling z olivového oleja
Text: Redaktion
čas čítania: min
dm GREEN IDEAS

Domáci píling z olivového oleja

Čo majú spoločné pílingy na pleť, telo a pery? Všetky bojujú za jemnejší pocit pokožky na dotky. Ak píling používate pravidelne, viete, že vaša pokožka je po ňom oveľa hladšia. Poradíme vám, ako si zjemnujúcejšieho pomocníka vyrobiť aj doma.
Chcete žiť udržateľnejšie a pritom si pravidelne dopriať píling? Bežne dostupné kozmetické produkty žiaľ produkujú množstvo nového odpadu a v ľuďoch ktorí dbajú na ochranu životného prostredia, môže ich používanie vyvolávať pocity viny. Práve preto sme pripravili pílingové eko-tipy na znovu-využitie toho, čo nájdete doma.


Domáci píling: zelený základ

Či už kokosový alebo olivový olej: oba sú vynikajúce ako základ pre domáci peeling. Kým sa pokožka počas pílingu jemne otvára, cenné živiny sa môžu optimálne starať o pokožku.

Čo potrebujete na prípravu domáceho pílingu?
  • misku
  • olivový olej izbovej teploty
  • prirodzene usušenú kávovú usadeninu

Ako na to:
V miske zmiešajte olivový olej a kávovú usadeninu a získate zmes, ktorá jemne odstraňuje odumreté kožné bunky. Čistej pleti tak nestojí nič v ceste. Olivový olej zároveň hydratuje pokožku a podporuje zdravú funkciu buniek pokožky. Poskytuje tiež prirodzenú ochranu pred slnkom, ale vzhľadom na nízky ochranný faktor nemôže nahradiť opaľovací krém.

Z čoho sa ešte dá vyrobiť píling?

Ďalším priateľom našej pokožky je kokosový olej. Keďže neobsahuje mikroplasty, silikóny a parabény, životné prostredie je s nami spokojné. Zatiaľ čo olivový olej okamžite vytvorí tekutú hmotu, kokosový olej poskytuje pevnejšiu konzistenciu. Vďaka svojmu antibakteriálnemu účinku sa kokosový olej často používa aj pri rannom ájurvédskom vyťahovaní oleja. Ale olivový olej má tiež túto vlastnosť ničiť choroboplodné zárodky, a tak si tieto dva oleje prakticky v ničom nezávidia. Ak si robíte vlastný píling, máte na výber: ste skôr milovníkom olív alebo kokosu?

Na dosiahnutie pílingového účinku sa výborne hodí aj surový trstinový cukor alebo morská soľ. Jednoducho zmiešajte požadovaný olej v pomere 1:1 s vybranou zložkou a váš domáci píling je hotový.

Dobre vedieť: Ako tekuté zlato môžete do pílingu pridať čajovú lyžičku medu. Zvlášť citlivej, ľahko podráždenej a suchej pokožke prospieva upokojujúci účinok.


Prečo práve kávová usadenina?

Výhodou kávového peelingu je, že kofeín, ktorý obsahuje, stimuluje obnovu buniek. Pri pravidelnom používaní sa vzhľad pleti viditeľne obnovuje a vyhladzuje.
Práve ste nakrájali cibuľu alebo ošúpali cesnak? Kávový píling na ruky je skvelým neutralizátorom zápachu.

Dobre vedieť: Hrubosť alebo jemnosť pílingu ovplyvníte mletím kávy. Jemnejšie zrniečka sú vhodné na tvár a pery, zatiaľ čo nohy a ruky znesú aj tie hrubšie. To platí aj pri výrobe vlastného pílingu z cukru alebo soli: čím sú zrná hrubšie, tým je píling intenzívnejší. V každom prípade buďte na seba jemní a šetrní k svojej pokožke.


Čo všetko dokáže olivový olej?

Olivový olej (podobne ako kokosový olej) sa môže používať na pokožku a vlasy. Či už ako rýchly krém na ruky, starostlivosť o bradu pre mužov a vlasový olej pre ženy, starostlivosť o starnúcu pleť alebo ako intenzívna maska na namáhané nohy a ruky: olivový olej je skutočne všestranný.

Náš tip

Napriek všetkej jednoduchosti a experimentovaniu: peeling by sme mali vykonávať len raz alebo dvakrát týždenne. V prípade veľmi citlivej pokožky sa odporúča dvojtýždňový interval. Týmto spôsobom sú regeneračné procesy pokožky vždy stimulované a zároveň nie sú narušené.

x
Ľutujeme, ale pre váš dopyt sme nenašli žiadne výsledky. Skúste to s inými hľadanými výrazmi.