Active Beauty
Hydrogélové vankúšiky pod oči: najdôležitejšie otázky a odpovede
Text:
čas čítania: min
Bye, bye kruhy pod očami!

Hydrogélové vankúšiky pod oči: najdôležitejšie otázky a odpovede

Tmavé kruhy, vačky pod očami, vrásky, opuchy - citlivá pokožka v oblasti očí si bezpodmienečne vyžaduje extra dávku pleťových prípravkov a špeciálne účinné látky. Tento účinný balíček dokážu v koncentrovanej forme dodať práve hydrogélové vankúšiky pod oči. Čo títo milí malí kozmetickí pomocníci dokážu, to sa dozviete tu.

Niekedy si pleť vyžaduje jednoducho niečo nad rámec: viac starostlivosti, viac hydratácie, viac aktívnych zložiek, ktoré dokážu pomôcť. Najmä po prekonaní alebo počas náročného obdobia, kedy si zažívame málo spánku a veľa stresu. Hydrogélové vankúšiky pod oči sú pre namáhanú pleť to pravé orechové.

Najdôležitejšie fakty o očných vankúšikoch:

1. Čo sú hydrogélové vankúšiky pod oči?

Hydrogélové vankúšiky pod oči sú malé masky špeciálne vyvinuté pre citlivé očné okolie. Často sú vliesové alebo vyrobené zo silikónu a napustené vysoko kvalitnými hydratačnými látkami. Vďaka svojmu polmesiacovitému tvaru sa dokonale prispôsobia pokožke v oblasti pod očami a pohodlne sa priľnú na pokožku očného okolia bez toho, aby obmedzovali zorné pole.

2. Aké rôzne vankúšiky pod oči sú k dispozícii?

Nie je hydrogélový vankúšik ako hydrogélový vankúšik. Na trhu sú dostupné vankúšiky z vliesu, ako sú napríklad klasické textilné pleťové masky, ako aj gélové vankúšiky. Niektoré vankúšiky obsahujú dokonca mikrogélové ihličkové náplasti, ktoré simulujú účinok kozmetického ošetrenia microneedling. Väčšina vankúšikov pod oči je určená len na jedno použitie. Udržateľnejšiu alternatívu však ponúkajú opakovane použiteľné vankúšiky pod oči. Tieto sú zvyčajne vyrobené zo silikónu a po použití je ich možné ľahko umyť. Sú veľmi jednoduché na použitie: Na spodnú stranu opakovane použiteľných vankúšikov pod oči sa jednoducho nakvapká obľúbené sérum a následne sa vankúšiky aplikujú na pokožku.

Ak sa vankúšiky umiestnia pod oči priamo po vybratí z chladničky, osviežujúce účinky sú ešte výraznejšie.

3. Aké sú skutočné výhody vankúšikov pod oči?

Rovnako ako iné produkty starostlivosti o oči, aj vankúšiky pod oči majú rôzne účinky. Väčšina vankúšikov pokožku najmä hydratuje, čo okamžite prispieva k vypĺňaniu očného okolia, ktorého pokožka je často náchylná na vysušovanie. Iné vankúšiky pod oči sú zasa napustené intenzívnymi anti-aging zložkami a dlhodobo vyhladzujú vrásky – špeciálne vtedy, ak sa používajú na pravidelnej báze. Vďaka účinkom zmierňujúcim opuchy a samozrejme aj rýchlej a jednoduchej aplikácii sú vankúšiky pod oči mimoriadne obľúbeným produktom.

4. Očný krém vs. vankúšiky pod oči: aký je medzi nimi rozdiel?

Vankúšiky pod oči uvoľňujú účinné látky v koncentrovanejšej forme a majú aj okamžitý ochladzujúci účinok. Práve vďaka týmto efektom sa rýchlejšie minimalizujú tmavé kruhy alebo opuchy očí. Make-up sa po aplikácii vankúšikov môže použiť okamžite. Očné krémy obsahujú aktívne zložky v nižšej koncentrácii a preto po aplikácii krému trvá dlhšie, kým sa účinné látky plne vstrebú do pokožky. Make-up je možné aplikovať na pleť len následne.

5. Kde presne sa majú umiestniť vankúšiky?

Vankúšiky pôsobia presne tam, kde sú umiestnené. Ideálne je, ak sa vankúšiky pod oči umiestnia čo najbližšie k spodným okrajov očí bez toho, aby sa ich dotýkali.

6. Ktoré zložky vankúšikov sú teda účinné?

Bez kyseliny hyalurónovej sa nezaobíde takmer žiadny variant vankúšikov pod oči. A niet divu, pretože táto účinná látka hydratuje pleť naozaj dokonale. V anti-aging vankúšikoch pod oči je mimoriadne obľúbenou zložkou aj retinol, pretože stimuluje obnovu pleti a tvorbu kolagénu. Výťažky z rias zasa vyhladzujú a spevňujú pleť.

7. Ako dlho by sa mali vankúšiky pod oči ponechať na pokožke?

Hydrogélové vankúšiky sa prikladajú na dôkladne vyčistenú pleť a mali by tam zostať počas odporučenej doby pôsobenia, ktorá je špecifikovaná na obale produktu - zvyčajne je to 10 až 20 minút. Len tak sa môžu naplno rozvinúť účinky prospešných zložiek. Po uplynutí doby aplikácie stačí potom vankúšiky odstrániť a zvyšky produktu jemne vklepať do pokožky. Produkt by sa však nikdy nemal vtierať do citlivej pokožky v blízkosti očí. Na dosiahnutie dlhotrvajúceho účinku sa odporúča používať hydrogélové vankúšiky pod oči približne raz týždenne - ak nie je v návode vyslovene uvedené inak.

Výnimka: citlivá pokožka okolo očí môže reagovať na produkt miernym podráždením. Ak pokožka v oblasti aplikácie začne svrbieť alebo páliť, vankúšiky sa z tejto oblasti musia okamžite odstrániť. Zvyšky prípravku treba potom už len opláchnuť studenou vodou a oblasť jemne osušiť.

8. Ktoré vankúšiky sú najlepšie proti tmavým kruhom?

Pokožka okolo očí je veľmi tenká a citlivá. Nemá podkožné tukové tkanivo, preto cez ňu v týchto miestach aj presvitajú žily a lymfatické cievy. Únava, stres alebo choroba môžu spôsobiť nedostatok kyslíka v krvi, čím sa táto oblasť môže javiť dokonca ešte tmavšia. V dôsledku spomaleného krvného obehu bývajú oči ráno opuchnuté. Vankúšiky pod oči s aktívnymi zložkami, ako sú retinol, kyselina hyalurónová, vitamín C, kofeín, niacínamid a peptidy sa však dokážu postarať o rýchlu nápravu tohto nepriaznivého stavu.

Tieto tipy môžu pomôcť aj pri výskyte tmavých kruhov pod očami: odporúča sa dopriať si spánok aspoň v trvaní siedmych hodín, užívať dostatok vitamínov C a A, zinku a železa a denne dodržiavať pitný režim, to znamená vypiť aspoň dva až tri litre tekutín.


Tieto produkty nájdete vo vašej dm:

S kyselinou hyalurónovou a extraktom z morských rias

„Hydratačné vankúšiky pod oči" od alverde NATURKOSMETIK

Kúpite online na mojadm.sk

Chladivé a hydratačné

„Hydrogélové vankúšiky pod oči" od essence

Kúpite online na mojadm.sk

S glycerínom, čiernym uhlím a kofeínom

„Gélové vankúšiky pod oči" od GARNIER SKIN NATURALS

Kúpite online na mojadm.sk

Redukujú vrásky

„Vankúšiky pod oči proti vráskam s Q10 od Balea

Kúpite online na mojadm.sk

x
Ľutujeme, ale pre váš dopyt sme nenašli žiadne výsledky. Skúste to s inými hľadanými výrazmi.