Lymfodrenáž tváre: 3 kroky k žiarivejšej a pevnejšej pleti
V kombinácii s čistiacimi a vyživujúcimi produktami je lymfodrenáž tváre dokonalou anti-aging metódou. Tie z nás, ktoré pravidelne využívajú čistenie tváre ako masážny rituál, účinne predchádzajú prvým vráskami a známkam únavy. Lymfodrenáž stimuluje tok lymfatickej tekutiny a podporuje tak aj prirodzenú detoxikáciu organizmu. Opuchy tváre sa sťahujú, pleťové neduhy ustupujú a pleť je celkovo pevnejšia a sviežejšia.
Ako lymfodrenáž pôsobí na tvári?
Lymfodrenáž tváre je jemné vyhladenie pokožky. Kontúry sa vypnú a v hlbších vrstvách kože sa stimuluje proces detoxikácie. Podobne ako krvný systém, aj ten lymfatický prechádza jemnými kanálmi celým telom. V lymfatickom systéme zohráva dôležitú funkciu lymfa, tekutina, ktorej úlohou je odvádzať z tela tzv. odpadové látky, čiže látky, ktoré už bunky nepotrebujú. Akonáhle sa začne lymfa hromadiť, napríklad po prehýrenej noci alebo v dôsledku nedostatočnému príjmu tekutín, môžu vznikať opuchy tváre a očí. V dôsledku nahromadenej lymfy môžu vznikať aj migrény či tenzné bolesti hlavy.
Jemné hladenie končekmi prstov alebo masážnym prístrojom dá lymfatickú tekutinu do pohybu a pomôže pokožke vyčistiť sa a detoxikovať. Na pleti ustupujú nečistoty a akné sa zmierňuje, stimuluje sa krvný obeh a metabolizmus pokožky. Okrem toho sa tiež podporuje hojenie rán a celkovo sa jemnou masážou uvoľňujú svaly tváre. Napätá tvár a zostrené črty, to sú nežiaduce účinky stresu, ktoré sú základom pre trvalé výrazové vrásky, ktoré sa už len tak ľahko vyhladiť nedajú. Preto je veľmi dôležité praktizovať relaxačné cvičenia a to na pravidelnej báze. A na tento účel existuje sotva niečo lepšie ako každodenný rituál čistenia a ošetrovania pleti – či už to je večer alebo ráno.
Čomu je pri lymfodrenáži nutné venovať pozornosť?
Pri lymfodrenáži tváre je dôležité postupovať jemne a bez vyvíjania väčšieho tlaku. Na to je skvelý práve masážny kameň Gua-Sha. Bočnou stranou kameňa s výstupkom začnite jemne hladiť pokožku tváre od vnútornej strany tváre smerom ku korienkom vlasov a krku.
Ak chcete pozitívny účinok masáže ešte viac zosilniť, pred masážou si doprajte veľký pohár vody. Nahromadená lymfatická tekutina sa takto potom môže rýchlo vylúčiť prostredníctvom obličiek. Okrem toho môžete počas lymfodrenáže naniesť na pokožku výživné prípravky, ako sú čistiace oleje, toniká a séra a zabezpečiť tak, aby sa aktívne látky týchto produktov dostali aj do ich hlbších vrstiev.
Ak sa pred masážou kameň Gua-Sha nahreje, pri samotnej masáži kameň lepšie otvorí póry a umožní tým lepšie vstrebávanie hyalurónu a vitamínov do pokožky. Ak sa kameň pred použitím naopak schladí, zosilnia sa tým dekongestívne a zjemňujúce účinky na pokožku.
V troch krokoch za žiarivejšou a pevnejšou pleťou – takto na to!
Krok 1.: Čistenie
Dôkladne si umyte ruky a vyčistite pleť. Na navlhčenú pokožku tváre a krku naneste malé množstvo čistiaceho oleja, alternatívne možno použiť aj neutrálny pleťový olej. Jemným hladkaním začnite masírovať pleť, končekmi prstov od ucha cez lymfu až ku kľúčnej kosti, čím otvoríte lymfatické kanály. Krúživými pohybmi potom v masáži pokračujte v oblasti spánkov.
Krok 2.: Masáž
- Teraz začnite masáž dlaňami alebo výstupkom masážneho kameňa na spodnom okraji tváre od brady smerom k ušiam jemnými hladivými pohybmi a prechádzajte od krku smerom ku kľúčnej kosti.
- Pokožku jemne hlaďte od nosa smerom k ušiam a smerom dole, ku krku.
- Začnite v oblasti čela medzi obočím a prechádzajte pozdĺž obočia smerom k spánkom. Potom jemne pomasírujte zvyšok čela od stredy smerom dovonku.
- Nakoniec prechádzajte od spánkov k ušiam a dole po krku.
- Čistiaci olej potom odstráňte handričkou namočenou vo vlažnej vode.
Krok 3.: Starostlivosť
Na ešte vlhkú pleť naneste tonikum a potom vyživujúce sérum. V prípade potreby zopakujte masážny krok č. 2 so sérom. Nakoniec naneste na pleť výživný denný alebo nočný krém.