Active Beauty
Podklad: 3 tipy, ktoré pomôžu pri líčení
Text: Nina Horcher
čas čítania: min
Správny základ

Podklad: 3 tipy, ktoré pomôžu pri líčení

Často hovoríme make-up, ale v skutočnosti myslíme podklad. Či už tekutý, krémový alebo púdrový: ktorý podkladový krém sa hodí pre váš typ pleti a ako ho správne nanášať.

Základom rovnomernej pleti je podkladový krém. Mali by ste sa zamerať predovšetkým na farebný odtieň, textúru a krytie. V závislosti od toho, ako veľmi chcete zakryť nedokonalosti a začervenanie a nalíčiť pleť bez pórov. Podkladový krém musí predovšetkým vyhovovať nášmu typu pleti. Pretože zmiešaná, mastná a suchá pleť majú zásadne odlišné potreby.

Ako nájsť ten správny produkt v džungli make-upu od BB krémov po kompaktné púdre? Poradíme vám, ktoré produkty pomôžu každému typu pleti dosiahnuť dokonalý vzhľad.

Takto nájdete svoj podklad: 3 tipy

Jednoducho budete skúšať, až kým nenájdete ten správny produkt? To je zábava len vtedy, ak máte normálnu, necitlivú pokožku. Ak je však vaša pleť miestami suchá, mastná alebo náchylná na škvrny, výsledok môže byť pri nekonečnom výbere produktov vyslovene frustrujúci. Ale nebojte sa, s naším sprievodcom budete presne vedieť, čo hľadáte.

1. Aké zloženie sa hodí pre môj typ pleti?

Podklad pre suchú pleť

Podkladový krém: Pre suchú pleť platí jedno hlavné pravidlo: vyhýbajte sa produktom, ktoré sú príliš púdrové. Tie totiž suché miesta na pleti ešte viac zvýraznia, namiesto toho, aby ich zakryli. Suchej pleti v zime preto môže pomôcť aj podkladový krém. Krémové textúry sú dostatočne krycie na to, aby zakryli podráždenie a začervenanie pleti bez jej ďalšieho vysušovania.

BB krém: V najlepšom prípade sa krémový podklad stará aj o suchú pleť a hydratuje ju. Ak tomu tak nie je, prichádzajú na rad BB krémy. Sú spravidla bohatšie ako CC krémy a možno ich považovať aj za tónované hydratačné krémy s o niečo väčším krytím. Ak chcete väčšie krytie, môžete BB krém od dm použiť ako základ pod podkladový krém - samozrejme, po ošetrení pleti.

Podklad pre rýchlo mastiacu sa alebo zmiešanú pleť

Podklad bez olejového zloženia: Zo začiatku je všetko v poriadku, ale ku koncu dňa vám make-up doslova skĺzava z tváre? Ak máte tendenciu mať mastnú pleť, mali by ste si vybrať zloženie, ktoré nepridáva pleti viac oleja. Ten nielenže spôsobuje, že sa make-up leskne, ale môže tiež upchať póry a viesť k vzniku škvŕn. Odporúčajú sa preto prípravky bez oleja, ktoré neupchávajú póry.

Púdrový podklad: Zmatňujúci make-up vo forme púdru, tzv. kompaktný púder, je často dobrým riešením pre mastnú alebo zmiešanú pleť. Zakrýva začervenanie zmiešanej pleti a zmatňuje oblasti, ktoré sa rýchlo mastia, napríklad T-zónu.

Podklad pre aknóznu alebo citlivú pleť

CC krém: CC je skratka pre Colour alebo Complexion Correcting (korekcia farby alebo odtieňa pleti) a už to prezrádza, prečo sú CC krémy vhodné na pleť s nedostatkami. Sú ľahšie ako podkladové krémy, ale lepšie kryjú začervenanie a škvrny ako BB krémy, a preto sú často vhodné aj pre citlivú pleť. Dôležité: BB a CC krémy nenahrádzajú starostlivosť o pleť.

Neparfumovaný podklad: Ak ste náchylní na podráždenia pleti, zvyčajne ich chcete zakryť. Na to je obzvlášť vhodný podkladový krém, pretože má vysoké krytie. Make-up by však nemal upchávať póry, pretože to o to viac podporuje čierne bodky a pupienky. Mali by ste preto hľadať zloženie bez parfumácie.

Podklad pre normálnu pleť

Tekutý podklad: Normálna pleť je v rovnováhe a z času na čas sa na nej objavia len malé škvrny. Pre tento typ pleti preto postačuje tekutý podklad s ľahkým krytím. Ak máte radi prirodzený vzhľad, môžete použiť aj tónovací denný krém a tekutým podkladovým krémom pretrieť len jednotlivé oblasti.

2. Nanášanie podkladu: so štetcom alebo bez neho?

Tak, ako sú rôznorodé zloženia a konzistencie podkladových krémov, sú rôznorodé aj možnosti ich aplikácie. Okrem typu make-upu vo všeobecnosti záleží aj na tom, ako ho najradšej nanášate.

Nanášanie podkladu prstami: Ak je tekutý alebo krémový, môžete ho nanášať prstami. Najlepšie je začať na nose a končekmi prstov rozotrieť smerom von.

Nanášanie podkladovej bázy štetcom: Nielen púdrové, ale aj tekuté a krémové prípravky sú vhodné na nanášanie špeciálnym, o niečo väčším štetcom na make-up. Aj tu platí nasledovné: Nanášajte krúživými pohybmi od stredu smerom von. Nezabudnite: Štetec pravidelne čistite!

Nanášanie podkladovej bázy pomocou hubky: Hubka v tvare vajíčka je vhodná aj na tekutý make-up. Rozotrite niekoľko kvapiek na tvár a jemne a rovnomerne pritlačte na pleť okrúhlou stranou hubky a rozotrite. Špicatá strana je vhodná na presnejšie nanášanie v určitých oblastiach, napríklad okolo nosa.

3. Ako nájsť správny odtieň podkladu?

Existuje množstvo rôznych farebných odtieňov a niektoré z nich vám budú lichotiť. Ak chcete zistiť, ktoré to sú, najlepšie je pred kúpou vyskúšať zloženie na svojej čeľusti. Tu hneď zistíte, či farebný odtieň umožňuje nenápadný prechod z tváre na krk.

Tip: Ak máte pochybnosti, vyberte si o niečo tmavší odtieň, pretože príliš svetlá farba môže rýchlo spôsobiť, že pleť bude vyzerať bledo.

x
Ľutujeme, ale pre váš dopyt sme nenašli žiadne výsledky. Skúste to s inými hľadanými výrazmi.