Aby krásnym a bohatým vlasom už nestálo nič v ceste, odpovedáme vám na sedem najdôležitejších otázok týkajúcich sa starostlivosti o vlasy a šetrného stylingu.
1. Ako si najlepšie umývať dlhé vlasy?
Ešte pred samotným umývaním si vlasy rozčešte a rozmotajte tak všetky zamotané uzly. Šampón vmasírujte predovšetkým do korienkov, končeky radšej vynechajte, zbytočne sa môžu vysušiť. Kondicionér je nevyhnutnou súčasťou umývacej rutiny, naneste ho vždy do dĺžok aj do končekov. Uzatvára totiž vlasovú kutikulu, ktorá sa otvorila pod vplyvom teplej vody a zabraňuje tým štiepeniu končekov a lámaniu vlasov.
2. Ako vlasy čo najšetrnejšie vysušiť?
S vlhkými vlasmi treba naozaj zaobchádzať len jemne. Kutikula je nasiaknutá a vlasy sú hebké, citlivé a aj veľmi zraniteľné. Vlasy opatrne osušte priložením uteráku a netrite ich o seba. Aby sa vlasy nekrepovateli, použite na nich uterák z mikrovlákna, avšak pokojne si vystačíte aj s bavlneným tričkom. Na vlasy použite iónový sušič a fénujte ich pri nízkej teplote. A výsledok? Krásne hladké vlasy, menej skrepovatené a žiadna statická energia.
3. Aké potraviny konzumovať pre krásne dlhé vlasy?
O krásne lesklé vlasy sa veru dokáže postarať zdravá strava. Čo našim vlasom mimoriadne prospeje? Ľanové semienka posilňujú vlasy omega-3 mastnými kyselinami, figy obsahujú železo, ktoré prospieva rastu vlasov a zelená zelenina sa zase postará o tvorbu keratínu. Ak vlasy optimálne podporíme vhodnou starostlivosťou, za mesiac môžu narásť až o jeden a pol centimetra.
4. Ako často by sme mali vlasy zastrihávať?
Aby ste predišli problémom s rozštiepenými končekmi, návštevu kaderníckeho salóna by ste si mali naplánovať minimálne trikrát do roka.
5. Čo ochráni vlasy pred lámaním?
Štipce do vlasov a gumičky s kovovým spojom, tých sa radšej vzdajte. Tie vám totiž môžu prispieť k štiepeniu končekov a lámavosti vlasov. Omnoho šetrnejšie k vlasom sú pružné špirálové a látkou potiahnuté gumičky scrunchies. Hodvábne či saténové obliečky na vankúše sú šetrné voči vlasom a postarajú sa aj o výdatný spánok. Tieto materiály totiž nespôsobujú trenie o vlasy.
6. Ako sa starať o dlhé vlasy?
Týždenná hĺbková starostlivosť s keratínom sa odporúča používať najmä na odfarbované alebo veľmi jemné vlasy. Účinná látka vyplní trhlinky v poškodenom vlasovom vlákne. Prípravok stačí na vlasy naniesť, nechať ho pôsobiť cez noc a na nasledujúce ráno ho len opláchnuť. Poškodené končeky dodatočne ošetrite olejom na vlasy.
7. Ricínový olej na dlhé vlasy: Čo dokáže
Ricínový olej sa považuje, čo do starostlivosti o vlasy, za skutočný zázrak. Rastlinný olej je bohatý na mastné kyseliny a vitamín E, vlasy ošetruje bez toho, aby ich zbytočne zaťažoval. Okrem toho by mal vlasy hydratovať a chrániť ich pred lámaním tým, že uzatvára ich zdrsnenú štruktúru. Vďaka tejto kombinácii účinkov potom vlasy vyzerajú opticky hustejšie a aj dlhšie.
Naše obľúbené produkty pre silu a krásu dlhých vlasov
Starostlivé zloženie s obsahom keratínu, pantenolu a extraktu z magnólie Ošetrujúci šampón Beautiful Long od Balea Professional