Korčuľovanie: Preto tento zimný šport milujeme
Pre toto je ľadové korčuľovanie náš obľúbený zimný šport:
1. Dokonalé precvičenie celého tela
Hýbať sa, aby sme mali dokonalé telo, to nie je náš cieľ. My sa chceme cítiť naozaj dobre a chceme sa venovať nejakému športu, pri ktorom si precvičíme celé telo a budeme zdraví. Teda akési vítané vyváženie kancelárskej rutiny. Pri korčuľovaní trénujeme svoju vytrvalosť a posilňujeme náš kardiovaskulárny systém. Rovnováhu, ktorú je pri korčuľovaní nevyhnutné udržiavať, tiež nie je na zahodenie. Aby sme na ľade dokázali dobre korčuľovať, potrebujeme do pohybu zapojiť malé svalové skupiny, ktoré pracujú na tom, aby sme na ľade udržali vzpriamený postoj, aby sme sa čo možno najplynulejšie pohybovali po klzkej ploche a ideálne, aby sme na ľade nespadli. Formujeme si tým brucho, nohy a zadok a tiež si precvičujeme svalstvo panvového dna. A len tak mimochodom, pri korčuľovaní nechtiac spálime aj zopár kalórií.
2. Korčuľovanie je zábava
Pri korčuľovaní v sprievode hudby sa dodatočne vyplavuje aj serotonín a dopamín. Tie sa postarajú o to, že pohyb tu ide ruka v ruke so zábavou a „winterblues“ by pri tomto športe rozhodne nemalo mať žiadnu šancu. Najlepšie je prizvať si zopár kamošiek a vtedy naozaj aj zabudneme, že sa vlastne venujeme nejakému športu. A keďže korčuľovanie nám prináša radosť, zaručene budeme na ľad chodiť častejšie a nebudeme nútení presviedčať svoje lenivé ja, aby sa konečne premohlo a niečo pre seba spravilo.
3. Šport, ktorý je cenovo dostupný
Korčuliarky začiatočníčky si korčule jednoducho na mieste určenia môžu požičať. Ak chodíte na ľad často, môžete si kúpiť aj jazdené korčule, napríklad na bazoši. Avšak aj nové korčule sú v porovnaní s novými lyžiarkami pomerne lacnou záležitosťou. Na Slovensku je veľa klzísk a ani vstupné nie je prehnane drahé.
4. Kráľovná na ľade
Ak to tak cítime, môžeme k športovaniu pridať aj zábavu pri tvorbe športového looku. Avšak nezabúdajme, bezpečnosť je nadovšetko. Aby sme si ochránili ruky, nevyhnutné sú hrubé a pevné rukavice. Prilbu zasa potrebujeme na ochranu hlavy a v začiatočníckej fáze sú celkom prospešné aj chrániče.